Omega rozpoczęła sezon !

 

Tydzień Śląski czyli regaty tydzień po tygodniu, które odbyły się najpierw w Pszczynie, następnie w Dąbrowie Górniczej sprowadziły na start ponad 40 łódek. Mocnym uderzeniem rozpoczęła załoga LKŻ Sława Janusza Kordka, która wygrała dwukrotnie flotę sport. W standardzie wygrała najpierw załoga KSW Hutnik Pogoria pod wodzą Darka Bałazego a następnie AZS UEK Sailing Team Marcina Pacanowskiego, która dominowała w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorzy śląscy jak co roku wyznaczają najwyższy możliwy poziom organizacyjny w kraju. W ramach wpisowego zawodnicy otoczeni są całkowita opieką. Na tych regatach upada mit żeglarstwa jako sportu drogiego. Organizatorzy zapewniają nam całkowite wyżywienie, opiekę medyczną i profesjonalną obsługę regatową. Organizator regat w Pszczynie zwrócił połowę kosztów dojazdu. Nagrody o znaczących wartościach dodatkowo mobilizowały do rywalizacji. Wieczorne spotkania integracyjne miło tłumiły emocje wywołane na wodzie.

Siła wiatru sprzyjała przez cały tydzień. W Dąbrowie Górniczej nieco więcej wiatru obudziło załogi trochę pogubione tydzień wcześniej w Pszczynie. Od strony sportowej emocje targały zawodnikami co dało upust w 13 protestach sprawnie przeprowadzonych przez Komisje protestową pod przewodnictwem Mariana Krupy. Najważniejsze podczas jednych i drugich regat było czytanie niewielkich akwenów. Zmiany sięgające 30 stopni wymagały sporej ostrożności i zgrania załogi. Dobrze żeglowały załogi, które właściwie oceniły spodziewaną zmianę. Taka czujność to specyfika małych i tak wymagających akwenów.

Już niedługo przenosimy się na radykalnie inne wody: do Gdańska i Pucka. Chcemy żeglować uniwersalnie i wszędzie.

Omega to również match racing. Od czerwca rusza cykl meczowy w Kościanie LIRA Cup. Udowadniamy światu że ta spektakularna choć droga dyscyplina u nas kosztuje 0zł – tyle wynosi wpisowe do regat, gdzie organizatorzy dostarczają łódki a, a regaty obsługuje trzyosobowa komisja sędziowska. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata prowadzonego przez ISAF. Zgłoś się już dziś do kolejnych regat meczowych w Niesulicach Olimp Cup na info@klasaomega.pl

 

Zawodnicy omegi dziękują organizatorom regat w Pszczynie:

MORiS Pszczyna, Urząd Miejski w Pszczynie, firma Carbo Asecura SA, oraz wszystkim sponsorom

 

Oraz organizatorom regat w Dąbrowie Górniczej:

KSW Fregata Pogoria I Dąbrowa Górnicza, PWIK Sp. z o.o., Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkim sponsorom

 

Pełne wyniki z regat, foto galerie oraz filmy z regat znajdziecie na www.klasaomega.pl

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*