OMEGA na NordCup

NordCup okiem OMEGI

Regaty rozegraliśmy przy wspaniałych warunkach żeglarskich. Pierwszego dnia od 10 do 17 węzłów drugiego dnia bardzo zmienny wiatr zachodni nieco słabł nawet do 4 węzłów ale potrafił wybudować się szkwał dochodzący do 20. Prowadzenie łódki bardzo wymagające, szarpanka i  czujność na każdym kroku.

We flocie standard absolutna dominacja AZS UNIWERSYTET EKONOMICZNY KRAKóW pod wodza Marcina Pacanowskiego. Załoga zdominowała wyścigi oddając zaledwie jeden na rzecz wspaniale żeglującej załogi PROCONET Kaski Szwankowskiej. Nie zawiedli liderzy Śląskich Standarów: Radek Stachurski i Jarek Cieślak zajmując kolejno 3 i 4 miejsce. Miłym zaskoczeniem jest druga pozycja PERINATEA SAILING&DIVING TEA pod wodzą Kuby Pankiewicza. Do czołówki wraca po nieobecności Maja Remizowicz i dociska mocno liderów rozkręcając się z wyścigu na wyścig.

W sporcie kolejna odsłona wojny Kordek -Micewicz. Tym razem na korzyść Tomka. Załoga PROCAD RACING miała swoje ulubione warunki-silne szkwały i zmienne warunki. Do duetu dokleił się lider regat meczowych MIASTO CHORZÓW SKY Sail Arka Sendlewskiego, który tylko jednym punktem uległ Januszowi z LKŻ Sława. Za nimi trio absolutnych faworytów za których bukmacherzy trójmiejscy dawali najwiecej: VECTOR i dwie załogi AZS PG Racing. Ambitny i rzetelnie się rozwijający SUPERKOSZYK jeszcze się uczy ale widać olbrzymi potencjał tej ekipy na którą coraz częściej należy mieć oko.

Dodatkowym miłym akcentem jest zwycięstwo załogi Pawła Tarnowskiego w klasie Delphia24 Mistrza Polski Omegi oraz zdobywcy Pucharu Polski – gratulujemy !

Tymczasem przygotowujemy się do najważniejszej imprezy w sezonie Mine Master Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Pucku już w najbliższy czwartek i potrwają do niedzieli.

Zapraszamy do analizy wyników na stronie klasaomega.pl

Organizatorem regat była firma Nautica Nord oraz AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Gdańsku – Górki Zachodnie  www.nordcup.pl

Foto znajdziecie na stronie organizatora: http://nordcup.pl/foto/

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*