Omega na meczowo !

Na Omega Match Cup do Kosciana zjechało się 9 załóg w większości żeglujących regularnie w klasie omega. Z dzikiej karty dostały się dwie załogi nie związane z klasą. Organizatorzy przygotowali 6 równych łódek i profesjonalna obsługę złożoną z trzech pontonów statku komisji, trzech wykfalifikowanych sędziów i obsługi na wodzie.

Pierwszego dnia regat udało się rozegrać pełny Round Roubin po którym 100% wygranych miała ekipa faworytów Tymona Sadowskiego z AZS Politechnika Gdańska, na drugim miejscu uplasował się Sławek Plichta również AZS PG , trzeci Sendlewski reprezentujący Miasto Chorzów. Czwarte miejsce z uwagi na nierozstrzygalność zostało wywalczone dnia następnego przez Krzysztofa Małeckiego reprezentanta Błękitnego Piotrusia. Te załogi dostały się do półfinału rozgrywanego w niedzielę.

O ile pierwszego dnia warunki do rozgrywania regat były bardzo dobre, to do półfinałów przystąpiliśmy z 3m/s wiatru.

Pierwszy pojedynek Małecki – Sadowski zakończył się zaskakująco 2:1, Krzysztof mimo dwóch kar potrafił się wygrzebać z tych wyścigów zwycięsko. Słabnący i zmienny wiatr zaskakiwał na trasie zawodników. Do finału przeszła załoga Sendlewskiego wygrywając 2:1 z Plichtą.

Finał dość pewnie wygrywa Arek Sendlewski z załoga 3:1.

Pierwszą nagrodę w wysokości 6000zł wygrywa reprezentacja Miasta Chorzów:

SENDLEWSKI Arkadiusz

KOMINEK Adam

KUSZKA Rafał

Drugą nagrodę w wysokości 3000zł wygrywa reprezentacja Błękitnego Piotrusia:

MAŁECKI Krzysztof

WOJTKIEWICZ Patryk

KUBUJ Michał

Trzecią nagrodę w wysokości 1500zł wygrywa reprezentacja AZS Politechnika Gdańska:

PLICHTA Sławomir

PŁOTKA Patryk

GOŹDZIK Jarosław

 

Organizatorem regat był Kościański Klub Żeglarski z inicjatywy załogi żeglującej regularnie w regatach flotowych LIRA Sailing Team.

Sponsorem strategicznym regat jest firma LIRA – wytwórnia pasz

Patronat medialny sprawują: Radio Elka, Panorama Leszczyńska, Gazeta Kościańska

Sponsorami regat są: Coccodrillo, Grupa Enea, Widpol, P.Domagała MAGIK, Mlekovita, Fabryka Urządzeń Kolejowych, Folplast, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Agro Handel, Narzędziowiec, ALVO, Zakład Poligraficzny Madruk, Lasy Państwowe, MATT Automotive, Biuro Reklamy oraz Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny Zbigniewa Szewczyka

Patronat merytoryczny: Polish Math Tour

Kolejne regaty cyklu meczowego Omegi odbęda się w Niesiulicach jeśli chcesz być na nie zaproszony pisz na info@klasaomega.pl oraz śledź naszego facebooka.

Naturalnym rozwojem załóg omegowych jest start w największym cyklu meczowym Polish Math Tour wśród zawodników z czołówki krajowej wysoko uplasowanych w światowym rankingu. Od tego roku PMT organizuje swoje regat na łódkach TOM28, które dają duże możliwości rozwoju: www.polishmatch.pl

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*