Meczowy Finał Omegi

Meczowe Mistrzostwa Polski w Złotej Górze przyciągnęły 9 ekip żeglarskich z całego kraju. Pierwszego dnia rozegrano część Round Rubin załóg podzielonych na dwie grupy. Na małym jeziorze Brodno Wielkie warunki wiatrowe układały się bardzo dobrze. Siła wiatru do 7w umożliwiła rozegranie części repasaży już pierwszego dnia. Gasnący wiatr ok 17tej zakończył rywalizację. Z regat odpadły trzy załogi mające na swoim koncie najmniejszą ilość wygranych.

Do małego finału walcząc o 3 miejsce trafili Sendlewski i Plichta. Z repasaży odpadł faworyt imprezy Filip Pietrzak w walce z organizatorem regat Sławkiem Plichtą. O sporym szczęściu może mówić załoga Tymona, która z grupy wyszła z jednym zwycięstwem w repasażach wygrał walkowerem. Do walki w finale stanęli naprzeciwko siebie Tymon Sadowski i Krzysztof Małecki.

Finały mały i duży odbyły się przy bardzo szarpiącym wietrze od 5 do 18 węzłów. Dwie załogi finałowe zaliczyły wywrotkę. Czujność była podstawą techniki pływania. Na każdym szkwale można było dużo odrobić a odpuszczeniem przeciwnikowi wiele stracić. W finale Małecki jako pierwszy zameldował się na górnej boi, Tymon o dwie długości za nim wykorzystał fakt że przypadkiem na górnej boi spotkały się dwa mecze i szybkim zwrotem uniemożliwił dalsze pilnowanie przeciwnika. Tym manewrem zyskał przewagę , której nie odpuścił do końca. Drugi wyścig to prowadzenie Tymona od początku i spektakularna wywrotka Krzysztofa, która przypieczętowała zwycięstwo Tymona sadowskiego z załoga reprezentującego AZS PG. Tym sposobem ekipa Tymona udowodniła że jest absolutnie najlepszą załogą sezonu wygrywając Mistrzostwa Polski, Meczowe Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski   !

  1. AZS Politechnika Gdańska   Tymon Sadowski
  2. Blekitnypiotrus.pl                   Krzysztof Małecki
  3. Sky Sail                                      Arkadiusz Sendlewski

 

Organizatorem regat był UKŻ Lamelka i Gmina Kartuzy – dziękujemy za wspaniałą gościnność i zaangażowanie.

Współorganizatorem cyklu Omega Match Cup był Polski Związek Klasy Omega oraz Polish Match Tour

W Złotej Górze zakończyliśmy rywalizację o Meczowy Puchar Polski klasy omega, który wygrał Arkadiusz Sendlewski reprezentujący markę  Sky Sail  – Gratulujemy !

więcej na www.klasaomega.pl

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*