Grand Prix Łeba

W najbliższy weekend flota omegi wystartuje w regatach Grand Prix Łeba. Będą to bardzo ważne regaty przygotowujące do Mistrzostw Polski. Gospodarzem imprezy będzie Baltica Marina oraz Port Jachtowy w Łebie. Swoją obecność zapowiedziało ponad 40 załóg. Rywalizację o punkty do rankingu Pucharu Polski otwiera załoga AZS Politechnika Gdańska w klasyfikacji sport oraz Gandalf.com.pl we flocie standard.

Rywalizacja o punkty do rankingu nabiera tempa się w drugiej części sezonu, którą dla Omegi otwierają regaty w Łebie. Nowy gospodarz Baltica Marina nadłożył wiele starań w celu przygotowania imprezy na najwyższym poziomie. Do obsługi regat zaangażowanych jest 5 łodzi motorowych, służby SAR oraz trzyosobowa komisja sędziowska. Regaty filmowane będą przez TVP. Fragmenty rywalizacji będziemy mogli oglądać w programie Błękitne Wakacje.

Stowarzyszenie Polski Związek Klasy Omega we współpracy z zakładem szkutniczym Jędrek udostępnił kompletną łódkę dla zaproszonego gościa, którym będzie w Łebie Piotrek Tarnacki z załogą startujący na co dzień w klasie Micro. Swoje przybycie zapowiedział aktualni mistrzowie Polski Tymon Sadowski i Filip Pietrzak obaj z PG Racing. Do rywalizacji przystąpią inni mistrzowie Romuald Knasiecki, Janusz Kordek i Jurek Nadolny.

Zapraszamy wszystkich na regaty w Łebie do Baltica Marina

 

Regaty Grand Prix Łeba są również eliminacją do regat meczowych w Niesiulicach.

Patronat Sportowy nad cyklem objęli Mistrzowie Europy, Polski team olimpijski: Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki, którym gorąco kibicujemy podczas wyścigów olimpijskich.

Patronat medialny klasy: zagle.com.pl oraz sails.pl

Więcej informacji na: www.klasaomega.pl

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*