Prezentujemy kalendarz klasy omega 2012.

 

Prezentujemy kalendarz klasy omega 2012. Zapraszamy miłośników regat do ścigania się z nami.

Idea

Nowością sezonu jest wprowadzenie do klasyfikacji Pucharowej formuły match racing. Ma to na celu zapoznanie się z nią sceptyków i rozwój miłośników tej dyscypliny. Cechą meczy są ograniczenia związane z ilością startujących do 10 załóg zatem zaproszenia otrzymają najlepiej żeglujący wg rankingu flotowego zgodnie z regulaminem. Wprowadzenie formuły meczowej jest obarczone ryzykiem, iż pojawią się zespoły, które będą chciały pływać tylko w tej formule. Powiązanie rankingu flotowego z listami startującymi w meczach ma na celu zapobieżenie takiemu kierunkowi rozwoju. Match racing otwiera nowe możliwości organizacji imprez na mniejszych ale pełnych uroku akwenach. Pływanie w Pucharze Polski to obecność zarówno na otwartym morzu jak i na południowych jeziorach między górami. Sezon obfituje w niezwykłą różnorodność miejsc i zdarzeń w których będziemy mogli bezpośrednio uczestniczyć. Czasami będziemy na imprezach zorganizowanych tylko dla nas a czasami będziemy częścią większego wydarzenia co umożliwi integrację z innymi środowiskami żeglarskimi.

Konstrukcja

Początek sezonu umiejscowiliśmy na Południu. Pierwsze trzy imprezy znajdują się w niewielkich odległościach co ułatwi logistykę wyjazdową. Uczestnicy regat Struga CUP mogą pozostawić swoje okręty i dojechać na kolejne regaty w Pszczynie bez przyczep, tam pozostać przez tydzień i uczestniczyć w kolejnych regatach w Dąbrowie Górniczej na dużym i jeszcze mało znanym akwenie istniejącym zaledwie dwa lata i nie obecnym nawet na mapach google. Po miesiącu przerwy i oddawaniu się piłkarskim emocjom ruszamy nad morze, po drodze zahaczając o pierwsze regaty meczowe w Morągu. Obecność na wspaniałym akwenie w Górkach Zachodnich na regatach Nord Cup otwiera morską przygodę. Drugie morskie spotkanie odbędzie się w Łebie. Będzie znakomitym przygotowaniem do Mistrzostw Polski, które po czterech dniach rozpoczną się 80 kilometrów obok w Pucku na Orwaldi Euro Cup. W sierpniu będziemy uczestnikami trzydniowej specjalnej imprezy 70 lat klasy Omega w Sławie, której obchody można rozpocząć na meczowo tydzień wcześniej i tydzień później kontynuować w dwóch blisko Sławy położonych miejscowościach: Niesulice i Kościan. Flotowe zakończenie sezonu klasy będzie u naszego sprawdzonego partnera w Szczecinie na tradycyjnej imprezie Omega Floating Garden. Ostatnim omegowym wydarzeniem będą Meczowe Mistrzostwa Polski w Złotej Górze.

Północ – Południe

Mocą omegi jest różnorodność oraz wzajemny szacunek ludzi uczestniczących w cyklu regat. Potrafimy mobilizować się i przemierzyć 700 km na regaty. I to całą gromadą. W pierwszej połowie nadchodzącego sezonu zapraszamy żeglarzy na południe, natomiast w drugiej zapraszamy nad morze. W tym celu usytuowaliśmy dwa razy imprezy obok siebie w jednym tygodniu. To umożliwi pozostanie na dłuższy wypoczynek dwukrotnie w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Zaplanuj zatem urlop z omegą !

Omega Cup Puchar Polski 70 lat tradycji.

Pierwsze wodowanie omegi w tym roku będzie obchodzić okrągłą 70 rocznicę i choć na próżno szukać podobieństw współczesnej łódki do pierwowzoru, to czujemy obowiązek upamiętnienia tej pięknej historii. Chcemy uczcić fakt, że wiele pokoleń ludzi w różnych miejscach historii potrafiło mieć tak mocno zbliżoną pasję i budować regatową tradycję. 70 lecie klasy to moment w którym wszyscy fani i krytycy omegi mogą spotkać się w jednym miejscu wymienić poglądy, powspominać i bawić się na regatach.

Omega Cup Puchar Polski 2012…

To przede wszystkim sport. To 12 świetnych organizatorów regat, którzy przygotują imprezę na najwyższym poziomie. W tym sezonie to również konsultacje z trenerami, analizy taktyczne, rozmowy o trymowaniu i poznawanie ludzi, którzy znają się na żeglarstwie. To również szereg atrakcji około regatowych, gdzie wypoczniesz i poznasz sympatycznych ludzi.

Zapraszamy na Omega Cup Puchar Polski Więcej na: www.klasaomega.pl

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*